Alkoholizm jest związana ze zwiększonym ryzykiem zawału serca

Nadużywanie alkoholu może zwiększyć ryzyko zawałów serca i innych problemów kardiologicznych, nawet u osób, które nie mają rodziny historii choroby serca lub innych znanych czynników ryzyka, badanie sugeruje.Nadużywanie alkoholu może zwiększyć ryzyko zawałów serca i innych problemów kardiologicznych, nawet u osób, które nie mają rodziny historii choroby serca lub innych znanych czynników ryzyka, badanie sugeruje.

Po uwzględnieniu znanych czynników ryzyka chorób serca, takich jak palenie tytoniu, otyłość i cukrzyca, nadużywanie alkoholu związane było z 40% wyższe ryzyko zawału serca, badanie wykazało.

Nadmierne spożywanie alkoholu również był przywiązany do dwóch-krotnym wzrostem ryzyka migotania przedsionków lub nieregularne bicie serca, i w 2,3 razy zwiększone ryzyko niewydolności serca, przewlekłej pompowania zaburzenia.

Chociaż niektóre wcześniejsze badania związane z nierównościami lub nawet codziennie pić lepsze zdrowie serca, te wnioski muszą przestanie wszystkie rozmowy o tym, co pić im więcej, tym lepiej dla naszego zdrowia, – powiedział starszy Autor badania, Dr Gregory Marcus z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco.

„Nadmierne spożywanie alkoholu może być rzekomo „justified” niektórych ludzi za rzekome korzyści serca” – powiedział Marcus e-mail.

„Pokazaliśmy, że nie tylko nadużywanie alkoholu znacznie zwiększa ryzyko migotania przedsionków i niewydolności serca, a także zawału serca, jedno i to samo zjawisko, że poprzednie dane zasugerował, może być prasować kosztem umiarkowanego spożycia alkoholu” – dodał Marcus.

W celu oceny związku między nadużywaniem alkoholu i problemami z sercem, Marcus i jego koledzy przeanalizowali dane dotyczące ponad 14,7 mln Ca dorosłych, którzy mieli operaci, doraźnej i stałej pomocy szpitala od 2005 do 2009 roku.

Około 1,8 procent ludzi w badaniu, lub około 268,000 pacjentów z rozpoznaniem nadużywanie alkoholu.

Więcej o tym…

Umiarkowanego do ciężkiego picie alkoholu może zwiększyć kobiece ciśnienia krwi krwi
Zacznie pić może utrudnić, aby rzucić palenie
Skutki przewlekłego alkoholizmu na funkcjonowanie mózgu rozpoznano
Zwiększone ryzyko zawału serca, migotania przedsionków i niewydolności serca związane z alkoholizmem w badaniu były podobne co do wielkości innych powszechnie uznanych modyfikowalnych czynników ryzyka, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i otyłość, naukowcy w czasopiśmie amerykańska szkoła wyższa kardiologia.

Całkowicie wykorzenić nadużywania alkoholu spowoduje więcej niż 73,000 mniej migotaniem przedsionków przypadki, 34,000 mniej zawałów serca, i 91,000 mniej pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca w stanach ZJEDNOCZONYCH, według oceny naukowców.Całkowicie wykorzenić nadużywania alkoholu spowoduje więcej niż 73,000 mniej migotaniem przedsionków przypadki, 34,000 mniej zawałów serca, i 91,000 mniej pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca w stanach ZJEDNOCZONYCH, według oceny naukowców.

Badanie to obserwacyjna i nie dowodzi, że alkohol staje się przyczyną problemów z sercem.

Innym ograniczeniem badania jest to, że informacji na temat pacjentów z diagnozą problemu nadużywania alkoholu nie sprecyzował, ile poszczególne ludzie pili, podkreślają autorzy. Ponadto, możliwe jest, że niektórzy ludzie w badaniu były nadmiernie pijących, ale diagnozy nie postawiono, jak osób nadużywających alkoholu w danych, co również ogranicza możliwość określić ilość alkoholu, która może być niebezpieczne.

Nawet jeśli tak, możliwe, że obecny badanie z jego szerokiej populacji pacjentów hospitalizowanych może być stwierdzono, że związane z alkoholem problemy z sercem, że poprzednie badania brakowało, koncentrując się na bardziej ograniczonym podzbiorze ludzi, Dr Michael Criqui, university of California, San Diego, pisze w towarzyszącym zaawansowanej artykule."Najnowsze dane, stawia pod znakiem zapytania czy istnieją jakieś korzyści serca od lekkiego do umiarkowanego picia," Criqui powiedział w e-mail.

Wcześniejsze badania, być może, znalazła pitnej chroni od zawału serca i innych problemów kardiologicznych, ponieważ zostały one włączone pacjenci ze stabilną, zdrowy styl życia, Criqui pisze artykule . W przeciwieństwie do szerokiego grona dorosłych jest badanie zawarte są chorzy ludzie, którzy nie mogą być jak dbają o swoje zdrowie.

„Najnowsze dane, stawia pod swoje  znakiem zapytania czy istnieją jakieś korzyści serca od lekkiego do umiarkowanego picia,” Criqui powiedział wee-mail.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *