Że każdy facet z piegami powinien wiedzieć

Że każdy facet z piegami powinien wiedziećPiegi nie doceniać, ponieważ wiele osób kojarzy je z mniej niż gwiazd ochrony przed słońcem.Ale to twój ospowaty skórą naprawdę zrozumieć, że są narażone na ryzyko uszkodzenia słońca lub nawet raka skóry? Nie może to oznaczać, że myślisz—dowiedzieć się, odkryć, że plamienia skóry, i jak to może wpłynąć na twoje zdrowie. Jakie Piegi, Prawda Jeśli masz ephelides, a oni, jak wiadomo, z medycznego punktu widzenia, masz mama i tata, aby podziękowaPiegów jest recesywnym symptomem, więc oboje rodzice muszą być nosicielami i przekazują skłonność do tego, aby pokazać – mówi Amit Sharma, lekarz medycyny, dermatolog w klinice Mayo, który bada genetyka leczyć.  Tak zwany gen piegi-to jest rzeczywiście korzystna mutacja Genu MC1R, który reguluje pigment. Chociaż to prawda, że taka mutacja u ludzi celtyckiego dziedzictwa powoduje stereotypowe piegi w targach rude, odmiany Genu MC1R również prowadzić ich w chińskiej, japońskiej, francuskiej, śródziemnomorskiej, izraelskiej i niektórych innych afrykańskich grup etnicznych, wyjaśnia dr Sharma.

Gdy Twoje Plamy Rozwijać Nigdy nie zastanawialiście

Gdy Twoje Plamy Rozwijać Nigdy nie zastanawialiście się, dlaczego nie widać веснушчатых dzieci? Pieprzyki i znamiona i inne można jeść od pierwszego dnia, ale nie piegi, mówi Dandy Энгельман, D. M., Мосу raka skóry chirurg i dyrektor dermatologicznej chirurgii w szpitalu „Metropolitan” w Nowym Jorku.  Piegi pojawiają się i rozmnażają się—z wpływem światła, zwykle zadebiutuje mniej więcej w tym czasie, 7 lub 8. Gdzie piegi/mit uszkodzenia солнышку. Tak, mówiliśmy, że to mit. Na poziomie komórkowym, uszkodzenie słońca oznacza uszkodzony DNA—produkcja par, które składają się na każdy łańcuch podwójnej helisy schody nie spełniają prawidłowo, może spowodować obrzęk, wzrost i rozpad ujędrniający skórę kolagenu i elastyny, mówi Alicia Barba, M. D., dermatolog Barba dermatologii w Miami.  Piegi, co prawda nie „po prostu twój typ skóry” – mówi. „Możesz zrobić wszystko idealnie, i nadal będziesz mieć piegi. Jeśli jesteś słońce-inteligentny, nigdy nie powinno być powiedziane, że twoja skóra jest uszkodzona, lub wstyd, że nie troszczyć się o nim w ogóle.” Być Może Trzeba Więcej Ochrony Jednak, jeśli masz blada skóra, piegi, jesteś na większe ryzyko zachorowania na raka skóry niż ktoś z twoich samym tonie skóry i bez nich.Gdy Twoje Plamy Rozwijać Nigdy nie zastanawialiście

Trzeba sprawdzać dwa razy w roku

Więc bądźcie czujni: Trzeba sprawdzać dwa razy w roku, lekarz-dermatolog, i nigdy nie skąpić na ochronę. Wykorzystać szerokie spektrum UVA/UVB krem do opalania z SPF 30 lub wyżej na wszystkie odkryte obszary skóry przez cały rok, mówi Francesca Fusco, md, kliniczny asystent profesora dermatologia w centrum medycznego mount Sinai w Nowym Jorku. Nie wiesz, jak odróżnić piegi od plam słonecznych, znane również jako lentigines?  „Zdrowy piegi, bez poważniejszych uszkodzeń, należy uaktywnić, gdy pojawi się więcej słońca, i znikają—nawet znikają, gdy jesteś na słońce mniej” – mówi dr Fusco. „Plamy słoneczne, z drugiej strony, będą ciemniejsze niż twoje piegi i ciemne. nie ważne, ile promieniowania otrzymasz.” W zależności od tego, gdzie mieszkasz (lub w wakacje), to przypływy i odpływy piegi odcień będzie się różnić. Oprócz koloru, inne objawy plama-to пигментное spot zawiera Rozmiar (ołówek, gumkę, zamiast go prowadzić sensu) i formy (może być bardziej jasno określone granice, niż większość piegi), mówi dr Barba. Jeśli masz lentigines, nie martw się—wiele korzystnych i nic nie znaczą dla zdrowia. Ale jeśli lekarz podejrzewa plamy lentigines czerniak złośliwy (podtyp czerniaka), on lub ona będzie robić biopsję i leczyć w razie potrzeby.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *